وندینگ اسپادانا

در میانه بیماری همه گیر ، چطور میتوانیم یک جریان مالی پیدا کنیم؟ بورس یک گزینه است. اما فقط این گزینه نیست. میشه از ماشین فروش خودکار هم پول در آورد.

گرچه شاید به ظاهرسخت باشد که هزینه خرید یک دستگاه را پیدا کنیم؛ به حساب های دستگاه وندینگ رسیدگی کنیم یا همیشه مطمئن باشیم دستگاه خالی نشده است. اما نابرده رنج گنج میسر نمیشود!

دستگاه وندینگ

برخی از شرکت های بزرگ دنیا مانند پپسی و کوکاکولا انبار ماشین فروش خودکار دارند اما فروش متغیرهای زیادی دارد و هر دستگاه سود کمی به همراه دارد که برای اپراتورهای کوچکتر که می توانند هزینه های سربار را به حداقل برسانند ، مناسب تر است.

شروع کسب و کار وندینگ

نیم نگاهی به بازار وندینگ در جهان

 • تقریبا 15 میلیون وندینگ در جهان وجود دارد و 5 میلیون از آن در ایالات متحده آمریکا است.
 • از این 5 میلیون دستگاه در آمریکا، 2 میلیون دستگاه در حال فعالیت هستند و 7.4 میلیارد دلار درآمد سالیانه دارند. این یعنی اینکه هر آمریکایی بزرگسال به صورت متوسط حدود 35 دلار از وندینگ خرید میکند.
 • بیش از نیمی از شرکت های سراسر جهان سالیانه حدود یک میلیون دلار از این طریق درآمد کسب میکنند.
 • 38 درصد از وندینگ های آمریکا مربوط به غذا هستند؛ 34 درصد نوشیدنی ارائه میدهند. 12 درصد دستگاه های فروش خودکار، شیرینی میفروشند.
 • قیمت خرید یک دستگاه وندینگ در آمریکا در سال 2019 حدود 2000 دلار بوده است.
 • به صورت متوسط افرادی که در وندینگ سرمایه گذاری کرده اند حدود 13 دستگاه دارند و از هر دستگاه به صورتئ میانگین، ماهیانه حدود 300 دلار کسب درآمد میکنند.
 • جالب است بدانید که 30 درصد وندینگ های آمریکا در مراکز تولیدی، 25 درصد در اداره‌ها و 13 درصد در هتل‌ها و 10 درصد در مدارس، 7 درصد در خرده فروشی ها، 6 درصد در بیمارستان ها و 5 درصد آن ها در مراکز نظامی هستند.

در دنیا چه چیزهایی با وندینگ فروش میرود؟

با دستگاه وندینگ موارد زیادی را می‌توان فروخت؛ از نوشابه و تنقلات گرفته تا خاویار و خرچنگ زنده! حلقه نامزدی!! کرم زنده برای ماهیگیری!!! هدیه تولد(خود دستگاه کادو پیچ میکند)!!!!… از زمانی که کرونا شروع شده ماسک و مایع ضدعفونی هم به این فهرست اضافه شده. حتی وندینگ دارو هم وجود دارد که شرکت اسپادانا در این کار هم دستی بر آتش دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به بزرگترین وندینگ جهان به اینجا مراجعه فرمایید.

وندینگ خرچنگ

موانع و مشکلات سرمایه‌گذاری و کسب درآمد از وندینگ

 • هزینه اولیه بالا: هزینۀ تقریبی برای خرید یک دستگاه وندینگ در حال حاضر حدود 100 میلیون تومان است.
 • تعمیر و نگهداری: میتوان به سراغ وندینگ های دست دوم رفت که به مراتب قیمت پایین تری دارند اما مسأله این است که تعمیر و نگهداری این دستگاه ها نیز برای خریدار میتواند هزینه بر باشد. به صورتی که زمان بازگشت سرمایه بسیار طولانی شود یا سودی در کار نباشد.
 • مکان مناسب: اگر فرض کنیم که مشکلی با قسمت فنی دستگاه نداشته باشید مسألۀ مهم دیگر این است که مکان مناسب را برای دستگاه پیدا کنید. اگر بهترین دستگاه وندینگ داشته باشید تضمینی برای سودآوری دستگاه وجود ندارد. جانمایی دستگاه باید درست انجام شود. برای مثال یک وندینگ ممکن است در یک مکان 50 دلار در ماه فروش داشته باشد و دیگری 1200 دلار!
 • بازار رقابتی: معمولا مکان های شلوغ و پر رفت و آمد بهترین مکان برای نصب دستگاه وندینگ هستند. اما مشکل اینجاست که ممکن است بسیاری از این مکان ها از دستگاه های وندینگ اشباع شوند.
 • حق کمسیون مالک مکان: مسألۀ دیگر در رابطه با مکان، این است که اگر یک منطقه خوب را یافتید باید با مالک آن مکان به توافق برسید. معمولا 10 درصد الی 25 درصد از فروش این دستگاه را به او میپردازید. یا اینکه ممکن است به صورت اجاره قرارداد ببندید.
 • هزینه های ثابت و متغیر: هزینۀ شارژ دستگاه نیز یک مسأله است. بیش از نیمی از درآمد، صرف خرید دوباره اجناس میشود. معمولا اجناسی که در وندینگ فروخته میشوند حدود 50 درصد سود دارند.(قیمت دو برابر خرید به فروش میرسند). البته هزینه‌های دیگری مثل بیمه کردن دستگاه، هزینه تراکنش خرید با کارت، مالیات و هزینۀ تعمیرات را نیز باید حساب کنید. برای اینکه بتوانید به قیمت مناسب بفروشید باید عمده خریداری کنید. بنابراین داشتن چندین دستگاه لازم است.
 • جابه جایی: وندینگ ها بسیار سنگین هستند! معمولا 300 تا 400 کیلوگرم وزن دارند و با توجه به ابعاد آن ها جابه جایی آن بسیار مشکل و دارای محدودیت است.
 • بازرسی: اگر خودتان به صورت تنهایی وارد کار میشوید باید بدانید که تقریبا قید سفرهای بیش از یک هفته را بزنید. چون نیاز به بازرسی و مراقبت دارد. از شارژ کردن دستگاه گرفته تا خرابی و کار نکردن آن.
  در کل مشکلات بر سر راه همواره وجود دارد. برای مثال خاطرات مهندس طوسی مدیرعامل شرکت توسعه اندیش اسپادانا را درباره راه اندازی این شرکت و تولید دستگاه وندینگ را از اینجا بخوانید.
فروش وندینگ
وندینگ اسپادانا در ارگ تجریش

افزایش فروش در زمان کرونا!

با شروع پاندمی کرونا تعداد افراد قابل توحهی شغل خود را از دست دادند. حتی افرادی که درآمد آنچنانی نداشتند. برخی از آنها تصمیم گرفتند وارد کسب وکار وندینگ شوند. نیازی نیست که فردی شغل خود را از دست دهد تا به فکر جریان درآمد دیگری برای خود باشد. یک معلم در آمریکا در سال 1986 تصمیم میگیرد با پول پس اندازش برای افزایش درآمد خود یک دستگاه وندینگ خریداری کند. او در حال حاضر صاحب 250 دستگاه وندینگ است و سالیانه 500 هزار دلار از این طریق درآمد کسب میکند.

برخی از آمارها نشان میدهد با شروع کرونا، میزان فروش از دستگاه های وندینگ 10 الی 15 درصد افزایش پیدا کرده است. به هر صورت فروشنده و مشتریان میتوانند ناقل بیماری باشند.

یک خانم در یکی از ایالات آمریکا همین سه ماه پیش در زمانی که کرونا شیوع پیدا کرده بود وارد این کسب و کار میشود و اولین دستگاه وندینگ خود را راه اندازی میکند. در طی این سه ماهه او توانسته تعداد دستگاه وندینگ خود را به 15 عدد برساند. درآمد او به 4000 دلار در ماه رسیده است.

کسب درآمد از وندینگ

لطفا اگر در زمینه وندینگ و سرمایه گذاری در آن تجربه یا اطلاعاتی دارید در قسمت نظرات بنویسید تا بقیه نیز بهره مند شوند.

اخبار

خرید وندینگدستگاه فروش اتوماتیکدستگاه وندینگفروش وندینگوندینگوندینگ ایرانیوندینگ داخلیوندینگ نوشیدنی سرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *